Arçelik Beyaz Eşya Yetkili Satıcısı Arçelik Müşteri Hizmetleri
Arçelik Online Arama


Arçelik Elektrik Süpürgesi Geçmişten Günümüze


Geçmişten Günümüze Elektrikli Süpürge ve Arçelik

 Evlerde halı, 19. yüzyıla kadar genelde sopayla dövülüyor ve bu şekilde tozlarından arındırılmaya çalışılıyordu. Ayrıca evlerin ve başka yerlerin temizlenmesi sırasında halılarda yıkanıyor ve bu şekilde temizlik yapılıyordu. Bu bahsettiğimiz temizlik şekilleri son derece zahmetliydi ve insanlar evlerindeki halıları ve tozları uzun aralıklarla temizlemekteydi.

Daha sonra mekanik temelli sistemler geliştirildi. Döner fırçalı ve kiri emen körüklü temizleyiciler kullanıldı. İngilterede sanayi devriminin gelişim süreci ve birçok yeni icadın olduğu 1800 lü yılların sonlarına doğru; İngiliz Hubert Booth adlı mucit ,ilk yakıtla çalışan süpürgeyi icat etti. Bu elektrikli süpürgenin ilk temellerinin atıldığı bir sistemdi. Bu alet yakıtla çalışıyordu devasa boyutlardaydı ve at arabalarıyla taşınıyordu.İşçiler tarafından kullanılıyordu. Pencerelerden uzatılan bir hortum sayesinde evlerin içinde temizlik yapılabiliyordu. Bu icat çok başarılı oldu ve birçok şehirde kullanılan yaygın bir alat oldu. Bu icadın hemen ardından Booth, 1901 yılında British Vacuum Company adlı bir şirket kurdu. Bu şirket elektrik süpürgeleri üretimi yapan ilk şirketti.

  İngilterede bu ağır ve taşıması kullanımı son derece zor olan yakıtla çalışan süpürgenin geliştirilmesi için birçok çalışma yapıldı.1908 yılına gelindiğinde Murray Spangler adlı İngiliz mucit, çok daha hafif bir elektrikli süpürge üretmeyi başardı ve patentini aldı. Fakat üretimini sürdürecek mali gücü olmadığı için yeni süpürge konsepti, William Hoover adlı iş adamının kurduğu bir şirketi tarafından üretildi ve piyasaya sürüldü.

 Günümüzde son derece küçük, sessiz, kullanımı kolay; torbalı, kuru hazneli veya su filtrasyonlu elektrikli süpürgeler dönemini yaşamaktayız. Teknik donanımı her geçen gün geliştirilen birçok yeni süpürge piyasaya sürülmeye ve süpürgenin teknolojik devriminin gelişme süreci hızla devam etmektedir.

 1955 yılında kurulan ve dayanıklı tüketim sektöründe, üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. ;17.000 bin çalışanı, dört ülkede 11  ayrı üretim tesisi, dünyanın dört bir yanındaki satış ve pazarlama şirketleri birçok teknoloji ürününün yanında elektrikli süpürge üretim ve satışında Dünyanın lider şirketlerindendir. Arçelik A. Ş. kendisine ait 10 markasıyla ( Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Blomberg, ElektraBregenz, Arctic, Leisure, Flavel ve Arstil ) 100’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.

 

Elektrikli Süpürge Nasıl Kullanılır?

 Peki elektrik süpürgesi nasıl kullanılmalıdır. İşte yanıtı: Halıların temizliğinde elektrik süpürgesinin kullanıldığından bahsetmiştik. Elektrik süpürgemizi kullanırken bastırarak temizlik yapılmalıdır. elektrik süpürgesi o zaman halıdaki yabancı maddeleri daha rahat çekmektedir. Çok küçük partiküller, kıllar, tüyler bu şekilde daha iyi şekilde makine tarafından çekilir. Ayrıca parkelerin ve ahşap malzemelerin zarar görmemesi için süpürgelerde bulunan fırçalı kısmı kullanmalıyız. En son köşe bucak temizliği söz konusu olduğunda süpürgenin başlık kısmı çıkarılarak sap kısmıyla temizlik yapılmalıdır.
Diğer Faydalı Bilgiler
1 Ankastre Ocak Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?
2 Buzdolabı Yeterince Soğutmuyorsa Neler Yapılmalıdır?
3 Neden Arçelik Çamaşır Kurutma Makinesi?
4 Arçelik Buzdolabı A+++ Siyah Orbital
5 Arçelik “Tüketici Hizmetleri ve Lojistik Direktörlüğü”
6 Ankastre Kelime Anlamı Nedir?
7 Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
8 Arçelik A Sınıfı Enerji
9 İlk Çamaşır Makineleri
10 Arçelik Ankastre Teknolojileri
11 Arçelik Enerji Verimliliğinde Üç Ödül Birden Aldı
12 Arçelik %50 İndirimli Ürünler Doğaya %100 Duyarlı!
13 Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi mi? Üstten yüklemeli çamaşır makinesi mi?
14 Savaştan çıkan icat: mikrodalga fırın
15 Solo Mutfak Ürününü Ankastre’ye Dönüştürmenin Dezavantajları
16 Türkiye‘de Ankastre Neden Yaygınlaşıyor?
17 Üstten kapaklı çamaşır makineleri
18 Yatay Eksenli Çamaşır Makineleri
19 Mikrodalga tasarımı
20 Mikrodalga fırın nasıl çalışır?
21 Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir
22 Arçelik
23 Arçelik ve Arçelikal.com
24 Arçelik Değiştirme Kampanyası
Buzdolabı Aspiratörler
Çamaşır Makineleri Pişiriciler
Bulaşık Makineleri Ankastre Fırınlar
Derin Dondurucular Ankastre Davlumbazlar
Kurutma Makineleri Ankastre Bulaşık Makineleri
Su Pınarları Ankastre Mikrodalga Fırınlar
Isıtıcılar Ankastre Ocaklar
Klimalar
LCD Tv
Ütüler
Pişiriciler ve Isıtıcılar
LCD Tv Sehpaları
Banka Hesap Numaraları
Gizlilik
Teslimat / İade
Arçelik Yetkili Satıcısı © Tüm Hakları Saklıdır 2010.