Arçelik Beyaz Eşya Yetkili Satıcısı Arçelik Müşteri Hizmetleri
Arçelik Online Arama


Ankastre Ocak Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?


Mutfak, toplumumuzda özellikle hanımların günlerinin büyük kısmını geçirdikleri mekândır. Mutfaklarda yemek yapmak ve yemeklerin yenmesi asıl mekan amacıdır. Bununla birlikte mutfaklarda yemek yapma süresi, mutfakların temizliği, bulaşıkların yıkanması gibi aktiviteler nedeniyle bu yaşam alanının da kulanıcılarına kolaylık sağlayacak şekilde geliştirilmesi için çeşitli çalışma ve tasarımlar yapılmaktadır. Günümüzde mutfaklar için; modüler mutfak, ankastre mutfak sistemleri ve ankastre mutfak ürünlerinin kullanılması gibi yenilikler yaygınlaşmaktadır. Evin en önemli yaşam alanı olan mutfaklar evlerin genelinde evlerdeki diğer yaşam alanlarına göre küçüktür. Bu nedenle mutfaklardaki alanın maksimum hareket alanı sağlayacak biçimde kullanılması önemli olmaktadır. Bununla birlikte büyük mutfaklar içinde ankastre ürünlerin estetikliği ve yine yaşam alanından tasarruf etmek adına ankastre mutfak ürünleri kullanımı tercih edilmektedir. Ankastre mutfak ürünlerinin şüphesiz en çok üzerinde durulan ürünlerinden biri “ankastre ocak” ve bu tür ocakların seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken bir takım detaylar vardır.

 

Ankastre ocak seçimi yapacak olan kişilerin öncelikle mutfak modüllerine uygun ocağı seçmeleri gerekmektedir. Piyasa da 60lık, 70lik ve 90lık modüllerde ocaklar bulunmaktadır. Mutfak büyüklüklerine ve tüketim miktarları yani aile nüfusu büyüklüğü dikate alınacak şekilde bu seçeneklerden uygun olanı seçilir.

 

Ankastre ocak almadan önce tüketicilerin dikkat edecekleri ikinci konu, ocağın paslanmaz çelik olmasıdır. Paslanmaz çelik birçok açıdan dayanıklı bir bileşimdir ve ocakların üzerine dökülebilecek, sıçrayabilecek maddelerin ve hatta temizlik maddelerinin ocakta bırakacağı negatif etkileri paslanmaz çelik en aza indirger. Bunun yanında paslanmaz çelik çok daha dayanıklıdır. Ve paslanma gibi bir durumu da yoktur.

 

Bununla birlikte kullandıkları enerjiye göre, normal elektrikli veya kristal gazlı ocaklar vardır. Burada ocağın konulacağı evdeki kullanılan enerji veya tercih edilen enerji şekline göre ocak belirlenmelidir.

 

Paslanmaz çelik alacak olan tüketicilerin dikkat etmeleri gereken önemli bir nokta da şudur; yanıcı gözlerin, kararmayan markalara sahip ocaklardan olmasıdır. Belli bir zamandan sonra altta bulunan yanıcı gözler kararma yapıyor dolayısıyla yanıcı gözler ve bunların markalarına dikkat etmek gerekmektedir.

 

Ankastre ocaklarda üst yüzeyin ve bazı kısımların cam seramikten olması estetik açıdan güzeldir. Ancak cam seramikli ocak alacak olan tüketicilerin dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu vardır; bu konu asitin camı yakma özelliğine sahip olmasıdır. Asitli gıdalar pişirildikten sonra 1-2 saat içinde ocağın üst yüzeyinin mutlaka temizlenmesi gerekir

; aksi taktirde cam yüzeyde ciddi yüzeysel bozukluklar olabilir. Tüketici, cam seramikli ocağını her daim temiz tutacağına inanıyorsa bu tarz ocaklar almalıdır.

 

 

                                                                         
Diğer Faydalı Bilgiler
1 Buzdolabı Yeterince Soğutmuyorsa Neler Yapılmalıdır?
2 Neden Arçelik Çamaşır Kurutma Makinesi?
3 Arçelik Buzdolabı A+++ Siyah Orbital
4 Arçelik “Tüketici Hizmetleri ve Lojistik Direktörlüğü”
5 Ankastre Kelime Anlamı Nedir?
6 Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular
7 Arçelik A Sınıfı Enerji
8 İlk Çamaşır Makineleri
9 Arçelik Elektrik Süpürgesi Geçmişten Günümüze
10 Arçelik Ankastre Teknolojileri
11 Arçelik Enerji Verimliliğinde Üç Ödül Birden Aldı
12 Arçelik %50 İndirimli Ürünler Doğaya %100 Duyarlı!
13 Önden Yüklemeli Çamaşır Makinesi mi? Üstten yüklemeli çamaşır makinesi mi?
14 Savaştan çıkan icat: mikrodalga fırın
15 Solo Mutfak Ürününü Ankastre’ye Dönüştürmenin Dezavantajları
16 Türkiye‘de Ankastre Neden Yaygınlaşıyor?
17 Üstten kapaklı çamaşır makineleri
18 Yatay Eksenli Çamaşır Makineleri
19 Mikrodalga tasarımı
20 Mikrodalga fırın nasıl çalışır?
21 Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir
22 Arçelik
23 Arçelik ve Arçelikal.com
24 Arçelik Değiştirme Kampanyası
Buzdolabı Aspiratörler
Çamaşır Makineleri Pişiriciler
Bulaşık Makineleri Ankastre Fırınlar
Derin Dondurucular Ankastre Davlumbazlar
Kurutma Makineleri Ankastre Bulaşık Makineleri
Su Pınarları Ankastre Mikrodalga Fırınlar
Isıtıcılar Ankastre Ocaklar
Klimalar
LCD Tv
Ütüler
Pişiriciler ve Isıtıcılar
LCD Tv Sehpaları
Banka Hesap Numaraları
Gizlilik
Teslimat / İade
Arçelik Yetkili Satıcısı © Tüm Hakları Saklıdır 2010.